Разъяснение ВККА от 10.02.2006 года № IV/18-3.2 «Об отчетах КДКА»

ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗ’ЯСНЕННЯ

від 10.02.2006 р. № IV/18-3.2

Про звіти кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури

До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури надійшло звернення Харківської міської колегії адвокатів, у якому це адвокатське об’єднання просить роз’яснити, чи зобов’язаний голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, а також адвокати — члени регіональної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури звітувати про свою роботу в комісії і чи зобов’язаний голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури це питання включати до порядку денного зборів адвокатів.

Розглянувши це питання, на підставі ст. 101 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, Вища кваліфікаційна комісія адвокатури роз’яснює:

Згідно з п. 28 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, затвердженого Указом Президента України від 5 травня 1993 року № 155/93, передбачено, що раз на рік палати підбивають підсумки своєї діяльності та розробляють заходи щодо підвищення її якості. Голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії щорічно аналізує роботу комісії, вносить на розгляд комісії питання про підсумки її діяльності.

На виконання цієї норми регіональні кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури повинні щорічно на спільних засіданнях обох палат підбивати підсумки роботи за поточний рік, визначати основні напрямки своєї діяльності на майбутній період.

Члени комісії, обрані від адвокатів регіону, мають публічно звітувати перед зборами адвокатів, що їх обрали, про свою роботу в комісії. Комісія має забезпечити їм таку можливість скликаючи збори адвокатів.

Скликавши збори адвокатів, голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури має надати звіт комісії про її роботу за відповідний період. Це тим більш важливо, коли збори мають обрати новий склад комісії, зокрема членів комісії від адвокатів регіону. В Україні є традицією, що регіональні кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури щорічно звітують перед адвокатами про свою діяльність, а голови комісій — про роботу очолюваних ними комісій. Цей звіт має включати в себе у тому числі і відомості про фінансовий стан комісії, кошти, що надійшли в комісії і їх витрати. Це відповідає засадам відкритості, корпоративності адвокатури, сприятиме недопущенню зловживань у цій сфері.

Голова Вищої кваліфікаційної
комісії адвокатури
С. Ф. Сафулько

Надруковано:
«Адвокат»,
№ 2, 2006 р.