Юристы Харьковской области не согласны с позицией Совета адвокатов региона относительно «законов 16 января»

Харьковское отделение Ассоциации адвокатов Украины выразило свое несогласие с позицией Совета адвокатов Харьковской области относительно оценки и необходимости безотлагательного введения в действие «законов 16 января». Соответствующее заявление отделение АЮУ Харьковской области распространило в ответ на позицию органа адвокатского самоуправления.

В частности юристы, включая адвокатов, выразили категорическое несогласие с оценкой данной «законам 16 января» Советом адвокатов.

Они напомнили, что не только о содержании некоторых актов, но и о неконституционности процедуры принятия, призвав коллег воздержаться от публичных призывов ввести «законы 16 января» в действие, поскольку они могут привести к дискредитации самого института адвокатуры, миссией которого является, прежде всего, защита прав и законных интересов человека.

Текст заявления полностью (приводится на языке оригинала):

Затверджене

Рішенням Ради Харківського регіонального відділення

Асоціації правників України

від 24.01.2014 р.

Звернення

Адвокати та інші правники Харківщини виражають категоричну незгоду з позицію Ради адвокатів Харківської області, розміщеною 17.01.2014 р. на офіційному сайті Ради, щодо того, що «прийняті 16 січня 2014 року Верховною Радою України закони відповідають інтересам держави щодо забезпечення конституційних прав та свобод громадян та потребують негайної реалізації на всій території України всіма органами, посадовими особами та громадянами».

Ми не хочемо в черговий раз згадувати про суттєві порушення процедури ухвалення зазначених законів та невідповідність їх змісту Конституції України. Хочемо звернути увагу на інше.

В різних демократичних країнах законодавчо закріплено різний ступінь втручання держави у основоположні права та свободи людини. Втім, в разі спроби звуження конституційних прав і свобод людини державою, адекватною реакцією правників має бути безумовний захист цих меж втручання та сприяння максимальній лібералізації потенційного покарання. Тим більше, що категорична неприпустимість звуження змісту і обсягу існуючих прав і свобод при прийнятті нових законів прямо передбачена статтею 22 Конституції України.

Важливе значення має не тількі зміст закону, але й умови правозастосування, які включають в себе, зокрема, рівень корупції в країні, а також рівень довіри суспільства до судової та правоохоронної системи.

Нагадуємо, що головною метою адвокатського самоврядування є належне здійснення адвокатської діяльності, дотримання гарантій адвокатської діяльності, захист професійних прав адвокатів, забезпечення високого професійного рівня адвокатів та вирішення питань дисциплінарної відповідальності адвокатів в Україні, але ніяк не здійснення публічних закликів до негайного застосування каральних заходів. Такі заклики можуть призвести до дискредитації самого інституту адвокатури, місією якого є насамперед захист прав і законних інтересів людини.

Враховуючи викладене, ми вимагаємо від Ради адвокатів Харківської області утриматись від публічних закликів до «негайної реалізації Законів, прийнятих 16 січня», а по суті до негайного застосування жорстких каральних санкцій, та спрямувати свої зусилля на реалізацію власної мети, передбаченої Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Це звернення є відкритим для приєднання для адвокатів та інших правників Харківської області.

Запись опубликована в рубрике Законодательство с метками , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>